Всіяна квітами, розкішна кольквіція: посадка та догляд

Вибираєте для свого саду розкішний чагарник, густо засіяний декоративними квітами? Тоді зверніть увагу на кольквіцію — ця дуже гарна рослина нікого не залишить байдужим!

0

0

0

переглядів


           Всіяна квітами, розкішна кольквіція: посадка та догляд

Кольквіція декоративний листопадний чагарник. Все у цій рослині все привертає увагу: і квіти — дзвіночки, і гарне листя, і форма куща.

Читай також: Купина — приваблива прикраса тінистого саду

Цвіте кольквіція довго, з травня по червень. Ніжно-рожеві, немов перламутрові, квіти випромінюють ніжний аромат, який приваблює бджіл, джмелів і метеликів. Листя має вишукану, своєрідну форму.

До недавнього часу цей чарівний чагарник був явно недооцінений, в останні роки він активно використовується в ландшафтних композиціях. Кольквіція невибаглива, вона добре приживається в будь-якому, добре культивованому садовому грунті. Цей чагарник, як і багато вихідців з Китаю, віддає перевагу сонячним місцям. Однак півтінь теж підходить для його нормального розвитку.


           Всіяна квітами, розкішна кольквіція: посадка та догляд

Посадка кольквіції

Кольквіцію можна розмножувати насінням та живцями. Посів насіння проводять в кінці березня. Для цього використовують великі короби або окремі горщики з сумішшю піску та торфу. Насіння поглиблюють на 5 мм, поливають теплою водою і залишають в опалювальному приміщенні або парнику. Сходи з’єднання являються через 3-4 тижню. А міцні пагони висотою близько 25 см утворюються через 4-4,5 місяці після посіву, в серпні. Молоді паростки рекомендується залишати на зимівлю в приміщенні, а наступної весни висаджувати в сад після пікіровки.

Більш пробачимо та ефективним способом є живцювання. У червні зрізають гілочки з двома та більше колінцями і на 14-16 годин замочують у розчині для швидкого зросту коріння. Після цього живці садять в парниках або теплицях з теплим та вологим повітрям, де смороду вкорінюватися до наступної весни.


           Всіяна квітами, розкішна кольквіція: посадка та догляд

Догляд за рослиною

Для кольквіція вибирають сонячні або злегка затінені ділянки саду, тому що кількість квітів безпосередньо залежить від кількості одержаних сонячних променів. Ґрунти потрібні переважноі нейтральні або лужні, родючі та легкі. Слід періодично рихлити ґрунт та прополювати його. Кущі висаджують поодиноко або у вигляді живоплоту.

Під молоду рослину викопують яму 60 см глибиною, яку заповнюють родючою сумішшю з берну, перегною та піску. Верхній шар посипають сумішшю золі, листяного компосту та вапна. Якщо територія має виражені рельєфні перепади, для посадки вибирають піднесені місця, тому що зазвичай у низинах холодне повітря негативно позначається на зростанні кольквіції.

Рослині необхідний регулярний полив відстояною теплою водою, який проводять ближче до вечора. Добрива краще вносити органічні з рослинного або тваринного перегною. Їх вносять 2-3 рази за сезон у період зростання та цвітіння. Також можна удобрити кольквіцію мінеральними добривами.

Читай також: Розкидистий рокитник: посадка, догляд, розмноження