Трійця: що потрібно обов’язково зробити в цей день

У православному світі існує багато свят, але цей — один з найбільш важливих і шанованих серед християн. Давайте дізнаємося, що неодмінно слід зробити в цей день.

0

0

0

переглядів


           Троица: что обязательно нужно сделать в этот день

До свята Святої Трійці наші предки неодмінно готувалися заздалегідь.

Читай також: Трійця – 2018: традиції і обряди свята

10 справ, які варто зробити на Трійцю

1. Перед Трійцею неодмінно слід зробити генеральне прибирання і позбутися від непотрібних речей, особливо якщо з ними пов’язані негативні спогади. У саме свято прибирати, шити і прати не можна.

2. Також заздалегідь слід прикрасити будинок гілками різних дерев, травою, квітами. Молоді рослини символізують процвітання, багатство і продовження життя.

Читай також: Трійця — 2018: рецепти традиційних страв


           Троица: что обязательно нужно сделать в этот день

3. У батьківську суботу — день, що передує Трійці, — прийнято відвідувати кладовища, приводити в порядок могили і поминати покійних. Також у суботу йдуть в храм, подають записочки з іменами близьких померлих і молитися за упокоєння їхніх душ.

4. Ще один звичай суботи перед Трійцею — обов’язково подавати милостиню всім нужденним.

5. В саму Трійцю треба всією сім’єю сходити в церкву на службу. При цьому в цей день нічого не можна просити у Святого Духа, а лише дякувати йому за те, що він є спасителем і вірним захисником людських душ.

6. Після відвідин храму будинку влаштовується святковий обід, на який прийнято запрошувати всіх родичів і друзів. Трійця не випадає на пост, тому стіл накривають ситним і багатим.

7. Також у цей день прийнято ходити в гості і робити це не з порожніми руками, а нести господарям різні подарунки.

8. У цей день можна влаштувати сімейний пікнік. Наші пращури у свято Трійці під вечір неодмінно влаштовували гуляння, виходили в ліс, водили хороводи, співали пісні та танцювали.

Читай також: Зелений салат на Трійцю: 7 кращих рецептів по версії SMAK.UA


           Троица: что обязательно нужно сделать в этот день

9. Також прийнято збирати і засушувати запас трави : вважається, що саме на Трійцю в них зібрана вся цілюща сила;

10. А ще в день трійці було прийнято свататися! Вважалося, якщо посвататися на П’ятидесятницю, а весілля зіграти на Покрову, то сімейне життя буде щасливим!

Читай також: Капустяний пиріг на Трійцю (готується за півгодини)