Трійця, як прикрасити будинок до свята. Прикрашаємо будинок травами на трійцю. Традиції прикрашання житла на трійцю.

У цю неділю, 27 червня весь православний світ відзначатиме світле свято Трійці.

0

0

0

переглядів


           Троица, как украсить дом к празднику. Украшаем дом травами на троицу. Традиции украшения жилища на троицу.

Традиційно Трійцю зустрічають на 50-й день після Воскресіння Христового, це один з найважливіших свят християнського календаря.

У народі Троїцький тиждень називають зеленими святами традицію прикрашати будинок травами.

Як прийнято прикрашати будинок в світле свято Трійці?

Перед святкуванням Трійці обов’язково проводять в будинку генеральне прибирання. Дуже важливо позбутися від непотрібного мотлоху і, особливо від тих предметів, з якими пов’язані негативні спогади.


           Троица, как украсить дом к празднику. Украшаем дом травами на троицу. Традиции украшения жилища на троицу.          

На Трійцю існує звичай прикрашати будинок зеленими гілками дерев і різними травами. З цим пов’язано кілька стародавніх землеробських обрядів: на Зелені свята, як правило, цвіте жито, і щоб зібрати гарний урожай, необхідно було захиститися від злих духів. А ховалися від них, сховавшись зеленими гілками.

У цей день треба присвятити в церкві дуже прості букети з болотяної трави і різних польових квітів. Після служби в церкві необхідно принести ці рослини додому і прикрасити їм своє житло. Такий букет можна засушити і берегти цілий рік як оберіг від лихого ока.

Навіщо прикрашати будинок?

Не прикрасити будинок до свята Трійці вважалося великим гріхом. Предки вірили, що в цей день душі померлих родичів прилітають до живим і ховаються в гілках рослин, якими прикрашено житло.

В якості рослинних оберегів використовувалися гілочки клена і липи, аїр та листя лопуха, м’яти і папороті, запашний чебрець і любисток, ніжний барвінок і квіти волошки. Прикрашати рослинами необхідно було двері, стіни будинків і віконниці – їх було густо закрити липовими гілками. Також пахучі трави слід розміщувати за іконами чи викладати на підлогу в коридорі перед дверима.

Читай також: Лимонад з молодої хвої — природний енергетик