Стоп, комарі: 11 трав, які їх відлякують

З приходом літа ми запасаємося не тільки сонцезахисними кремами, але і репелентами. Набагато дешевше посадити у себе на грядці або підвіконні трави, які впораються із завданням набагато краще покупних коштів.

0

0

0

переглядів


           Стоп, комары: 11 трав, которые их отпугнут

Цитронелла

Багаторічна трава, яка найчастіше входить до складу репелентів. Вона росте пучками і в наших широтах перетворюється у високе однорічна рослина. Запах цітронелли настільки яскравий, що комарі просто не помічають за ним інші, і не кусають людину. Вирощувати її можна в контейнерах, і на зиму прибирати в тепле приміщення. Цікаво, що цитронелла застосовується також в кулінарії і медицині.

Читай також: Кількість комарів зросла втричі: як захиститися

Мелісса

Спокійно зимує у відкритому грунті, не вимагає спеціального догляду і швидко розростається. Посадити мелісу можна і на підвіконні. Листя меліси також використовуються в кулінарії (як добавка до чаю) і медицині (допомагає при порушеннях травлення, знімає спазми і втому).


           Стоп, комары: 11 трав, которые их отпугнут

Котовник лимонний

Свою назву рослина отримала через те, що шалено подобається котам. А ось комарам воно буде не по душі. Як і меліса, котовник приводить в порядок нервову систему і покращує травлення.

Чорнобривці

Рослина, яка часто можна зустріти на міських клумбах. Чорнобривці ефективно відлякують комарів, знезаражують грунт навколо місць свого зростання, тому рекомендуємо висадити їх на своїй дачній ділянці.


           Стоп, комары: 11 трав, которые их отпугнут

Базилік

Однорічна рослина, яке поєднує в собі і приправу, і засіб від комарів. Також базилік широко застосовується в медицині (лікує ГРВІ).

Читай також: Як захистити дитину від укусів комарів

Лаванда

Рослина із заспокійливим ароматом, який подобається людям і ненависний комарам і молі (за ефірних масел). Краще всього вирощувати лаванду в горщиках, так вона точно переживе зиму. Висушені квіти лаванди застосовуються в якості антисептика, приправи.


           Стоп, комары: 11 трав, которые их отпугнут

Перцева м’ята

Запах м’яти перцевої нестерпний для комарів і павуків. Якщо вас все ж таки вкусив комар, втирати сік рослини в шкіру. Інші області застосування м’яти перцевої: приправа до різних страв; інгредієнт напоїв та коктейлів; лікувальний засіб.

Часник

Зелені паростки часнику на квітковій клумбі миттю відлякають надокучливих комарів. Часник є природним клеєм і стимулятором росту волосся.

М’ята болотна

Різкий запах м’яти допомагає впоратися з комарами. Радимо висаджувати рослину на відкритих ділянках. М’ята болотна застосовується і в кулінарії, цей компонент використовується в багатьох блюдах кавказької кухні.


           Стоп, комары: 11 трав, которые их отпугнут

Розмарин

Рослина відганяє комарів і привертає метеликів. Цікаво, що масло розмарину є чудовим консервантом.

Читай також: Як позбутися від комарів: ефективний засіб

Герань

Садова герань не тільки радує око, але й відлякує комах. А доглядати за нею простіше простого.