Садова красуня — калина гордовина: посадка, догляд, популярні сорти

Якщо ви не знаєте, який чагарник висадити на дачі, зверніть увагу на калину Гордовину. Вона прикрасить ваш сад і стане яскравим об’єктом при формуванні композицій.

0

0

0

переглядів


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта

Калина гордовина відрізняється декоративним листям і плодами. На відміну від своєї «суперниці» калини «Бульдонеж» — вона менш схильна до атак борошнистої роси і листогрызов. Завдяки своїй невибагливості і краси калина гордовина стала улюбленицею у багатьох садівників.

Читай також: Калина: основні види, правила посадки і догляд

Вона активно використовується не тільки в озелененні приватних територій, але і зустрічається в містах. Її коралово-червоні плоди і благородні листя, що мають форму матовою шагрені, а також щільні щитки дрібних квіточок завжди привертають увагу.

Найпопулярнішими є два її ряболисті сорти:


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта

«Варієгата» — густоветвистий кущ з кулястою кроною, що досягає до 200 см у висоту. Листя мають яйцеподібну форму, відрізняються цікавими і яскравими візерунками, які ніколи не повторюються і зберігаються аж до листопада.

«Ауреа» — характеризується низькою округлою кроною, що досягає до 120 см у висоту. Довге листя яйцевидної форми мають легку бархатистість і сітчасте жилкування. Сорт цієї калини зростає дуже повільно.

Природний ареал проживання калини гордовини (Viburnum lantana) — Західна Європа, Мала Азія, Кавказ. Природний вигляд представлений густолиственным чагарником з щільною кулястою кроною. Темно-зелені, яйцевидні листки виростають до 7-12 см в довжину. Цвіте в кінці травня жовтуватими квітками, що зібрані в щитковидні суцвіття. Має неїстівні плоди чорного кольору.

Читай також: 10 дивовижних рослин в літньому саду

Калина гордовина – неймовірно стійкий чагарник. Він солнцелюбив, посухостійкий, відмінно переносить загазованість. Проте вирощувати його краще на багатих, помірно-вологих грунтах, мають хорошу аерацію.

Посадка


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта

Перед посадкою викопують яму, глибина і діаметр яких для основного виду, сортів «Варієгата» і «Ауреа» відповідно становить 70, 50 і 40 див. Грунтовий субстрат готується на основі дернової землі, перегною і піску (2:1:1). Висаджують гордовину на відкритому сонці (природний вигляд допускає півтінь, але це може позначитися на стані крони).

Догляд


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта

Пристовбурні кола мульчують сумішшю з верхового торфу, листового перегною, «пухнастого» компосту шаром у 5-7 див. Поливають гордовину по мірі необхідності (і без зрошення крони), рівномірно і ретельно змочують мульчуючий матеріал. З червня по липень, тобто в період зав’язування і росту плодів, чагарник підгодовують комплексної сумішшю або суперфосфатом — 59-60 г на дорослий кущ.

Формування


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта

Чагарник формує щільну компактну крону, не підмерзає. Росте помірно, тому довгий час не потребує обрізання. Щоб підтримувати декоративний вигляд, досить просто вкорочувати стирчать за контур пагони.

Читай також: 19 видів бузку, про яких ви дізнаєтеся в перший раз

Основний вид гордовини можна використовувати в одиночній посадці на газоні. Також чагарник підходить в якості ширми або фонового плями. Ряболисті гордовини здорово виглядають з дереной, кизильником блискучим, бирючиной, вербою пурпурової, туями, ялівцем, низькорослими ялинами. Поруч можна висадити хости, кущові айстри, гейхери. У підніжжя красиво виглядають зимовозелені килимові багаторічники – зеленчук, чебрець, вербейник монетчатий.


           Садовая красавица - калина гордовина: посадка, уход, популярные сорта