Що таке онікс

ОНІКС-це мінерал, який відрізняється від інших напівкоштовних каменів своїм унікальним забарвленням, причому колірна гамма кожного встреющегося в природі самоцвіту гармонійна. Колір смуг оніксу безпосередньо залежить від складу мінералу. Залізо, хлориди, оксид кремнію та інші компоненти надають смугам яскраве забарвлення. Що стосується товщини ліній, то це якість онікса визначається температурним режимом, в якому формувався камінь.

Найбільш поширеними різновидами оніксу вважаються:

Сардонікс: в такому камені коричневі смуги чергуються з білими. Цей камінь вважається найбільш примітною різновидом онікса. Своє неординарне забарвлення сардонікс отримав за рахунок особливостей свого складу. Залізо, яке входить до складу мінералу, забарвлює смуги в яскравий червоний колір. Коричневі смуги утворюються за рахунок алюмосилікатів. Білі лінії формуються за рахунок наявності окислів кольорових металів в камені. Як і всі різновиди агату, сардонікс є твердим самоцвітом-він отримав оцінку в 7,0 балів за шкалою твердості мінералів Мооса. Сардонікс має скляний блиск. Камінь сардонікс, крім незвичайного зовнішнього вигляду, володіє переліком цілющих і магічних властивостей. Цей камінь вважається символом відваги, енергійності, сміливості, міцного здоров’я і довголіття. Сардонікс вважається талісманом філософів, мандрівників і всіх людей, які звикли мандрувати. Крім того, яскравий камінчик також є потужним сімейним талісманом, який оберігає подружжя від сварок і нещасть. У літотерапії сардонікс є потужним засобом, який сприяє зрощенню кісток після переломів, а також лікуванню захворювань шлунково-кишкового тракту.
Зелений онікс: основа такого каменю має колір, який варіюється від блідо-зеленого до смарагдового. На тлі такого кольору можна відстежити шаруватий малюнок, що складається з коричневих, білих і бурих ліній. Носіння прикрас з цим видом онікса допомагає людині втихомирити пориви пристрасті і направити життєву енергію в сприятливе русло. Цей мінерал допомагає у веденні ділових переговорів і налагодженню співпраці з колегами (підлеглими). В літотерапії зелений онікс використовується в якості мінералу, який лікує будь-які нервові розлади, а також захворювання ендокринної системи.
Чорний (арабська) онікс: основа мінералу має чорний колір. На камені також присутні білі лінії, які утворюють гарний малюнок, зображений самою природою. За рахунок свого забарвлення чорний онікс виглядає містично. Цей самоцвіт є символом проникливості і мудрості. Цей онікс рекомендовано носити людям, які бажають розвинути інтуїцію і навчитися аналізувати свої вчинки і думки. Що стосується лікувальних властивостей такого каменю, то він допомагає людині позбутися шкідливих звичок і приступити до ведення здорового способу життя.
Білий онікс: цей непрозорий мінерал часто зустрічається в природі в блідо-рожевому і блідо-аквамариновому кольорі. Рожевий і синій відтінок цього оніксу надають цьому каменю ніжний і витончений вид. З цієї причини цей камінь застосовується в ювелірній промисловості і створенні виробів.

Існують і інші різновиди мінералу оніксу:

ониксовый агат: в такому камені більшість смуг представлено сірим кольором, тому сам мінерал виглядає непримітно;
карнеолоникс: камінь багато в чому нагадує сардонікс, так як він привертає до себе увагу за рахунок свого забарвлення — білі смуги поєднуються з червоними лініями;
халцедонікс: цей мінерал нагадує оніксовий агат, так як він також має неяскраві смуги (сірі і білі);
тришаровий оникс: по праву вважається найбільш привабливим видом онікса, оскільки в самоцвіт поєднуються білі, блакитні і буро-червоні лінії;
сердолік: камінь має бурі і білі лінії, які гармонійно поєднуються один з одним.
Особливості мармурового оніксу
Серед інших різновидів оніксу можна зустріти і мармуровий. Що ж являє собою такий камінь? Насправді він ніяк не відноситься до оніксам, незважаючи на свою назву. Це гірська порода натічного походження, яка складається з кальциту або органічного арагоніту.

Мармуровий онікс-це різновид мармуру, яка використовується лише в якості виробного матеріалу. Такий мінерал зустрічається в природі в темно-зеленому кольорі, що виникає за рахунок вмісту міді і магнію в складі мінералу. Якщо ж мінерал світло-зелений, то це означає, що в його складі присутній залізо і мідь. Наявність оксидів заліза в камені надає йому жовте забарвлення. Він також може бути повністю прозорим, але все ж, якщо розглянути такий камінь на світлі, в ньому можна побачити малюнок, який складається з тонких смуг.

Як було сказано, мармуровий онікс використовують лише у виготовленні виробів, а сам камінь не має якої-небудь енергетикою і цілющими властивостями. Однак цей мінерал своїм виглядом дуже нагадує халцедон — різновид істинного оніксу, і, відповідно, вартість халцедону завжди буде вище тієї, яку має мармуровий онікс. Однак, знаючи особливості різновиди мармуру, яку в більшості випадків сприймають як онікс, можна з легкістю відрізнити один мінерал від іншого:

Натуральний онікс, незалежно від його різновиду, ніяк не реагує на вплив кислоти, в той час як мармуровий онікс може псуватися під її впливом. Щоб відрізнити справжній онікс від підробки, слід налити на мінерал кисле вино. Якщо камінь почне змінюватись, тобто 100% ймовірності, що людина має справу з мармуровим оніксом.
Прикраса з оніксу (намиста або браслет) обійдуться покупцеві в 15-20 доларів, в той час як більший виріб з цього мінералу може коштувати від 100 доларів і вище. Якщо покупцеві пропонується виріб, ціна якого не перевищує 10-15 доларів, то це буде говорити про те, що пропонований товар — мармуровий онікс.
Щоб уникнути покупки оніксу-підробки, рекомендується купувати вироби з цього мінералу лише в спеціалізованих магазинах, де пропонується сертифікований товар. Не рекомендується купувати прикраси і предмети декору з оніксу в осіб, які не можуть надати сертифікати якості на свою продукцію.