На що звернути увагу.

Прислів’я: «зустрічають по одягу, проводжають по розуму» запросто можна застосувати і до нашої теми. Що б ви не купували, насамперед ви звернете увагу на товар, який сподобається зовні. Це абсолютно правильно, будь-який товар, в тому числі і крісло або стілець повинні подобатися зовні. Але, як правило, це не буде лише одне крісло. Упевнений, що за зовнішніми даними ви виберете як мінімум два. А тут-то і починається все найцікавіше, — на якому зупинити свій вибір? А може взагалі подивитися ще й на третю модель?
Не переживайте. Давайте розбиратися разом.

Вибираємо форму спинки і сидіння.

В першу чергу крісло повинно бути зручним, а його зручність задають спинка і сидіння. Прошу вас – звертайте увагу на форму спинки. Спинка, яка максимально прилягає до спини користувача і має максимальне число точок дотику, вважається найбільш ергономічною. Дуже важливим елементом є вигин в області попереку. І якщо цей вигин саме на рівні попереку, не нижче, не вище – це крісло позбавить вас від втоми в спині. Зверніть увагу на наявність виступів з боків спинки, якщо вони є – це добре. Завдання всіх цих елементів — підтримувати поставу. Чим більше спина прилягає до спинки крісла, тим легше ви будете себе почувати в кінці робочого дня.
Наступним на що б звернули увагу ми-це сидіння крісла. Оптимальною глибиною сидіння вважається, коли при посадці, між вигином коліна і торцем сидіння залишається відстань в ширину долоні. Це важливо, тому що зайвий тиск під зігнутим коліном призведе до передавлювання судин, набряків ніг і загальної втоми. Звертайте увагу і на його форму. Невелике поглиблення в центрі сидіння дозволить сидіти фіксовано, а не сповзати.
Ергономічні крісла є окремою темою обговорення. Такі крісла створюються для максимального комфорту, а також полегшать життя людям з неправильною поставою або болями в спині. Звичайно ж, ергономічні крісла – це найбільш універсальне рішення і підходить широкому колу користувачів. Але не забувайте, що якщо крісло ви вибираєте для себе, то кращий спосіб вибрати-це приміряти його. У нас в магазині ви зможете порівняти кілька десятків таких моделей.

Вибираємо підголівник і підлокітники.

Чи важливо звернути увагу на наявність підлокітників і підголівника в кріслі? Тут все залежить від ваших особистих переваг, кількості часу, проведеного в кріслі і те, для чого ви підбираєте крісло. Підлокітники і підголівник явно знадобляться тим, хто взагалі просто багато працює. Це зручно — час від часу закидати голову на підголівник, помістити руки в зручному положенні і кілька хвилин дати собі відпочити. Але якщо робоче місце необхідно мінімізувати через простір або загального дизайну, не бійтеся від них відмовитися. Коли руки весь час в русі, підлокітники вам і не знадобляться. Якщо ви підбираєте крісло для дитини, то в цьому випадку вони навіть протипоказані, як профілактика сколіозу, щоб дитина не звикав сидіти перекошене.

Вибираємо механізми і які регулювання найбільш потрібні.

Як ви розумієте, створити універсальне офісне крісло, яке б підійшло всім користувачам, неможливо. Тому дуже важливою є можливість його відрегулювати під потреби користувача. Враховуючи, що всі люди різного зросту, можливість відрегулювати крісло по висоті виробники передбачили фактично для всіх моделей. Дуже зручним є можливість регулювання кута спинки і сидіння. Для цих цілей існує цілий арсенал механізмів. Всі вони можуть мати свої власні регулювання і в залежності від можливостей встановлюються на різні моделі крісел. Зазвичай чим дорожче крісло, тим більшим функціоналом воно оснащене. Мінімальний набір регулювань повинен включати регулювання висоти і кута нахилу спинки. Єдиним винятком є дитячі крісла, в них за рекомендаціями ортопедів регулювань має бути мінімум, що б дитина звикав сидіти рівно, а не «в развалку». Ще краще мати крісло з можливістю відрегулювати висоту спинки, і якщо передбачено конструкцією, то і висоту підлокітників і підголовника. Ряд моделей оснащуються ще й механізмом гойдання – дуже зручна опція для людей, життя яких тісно пов’язана з роботою за столом.

Вибираємо хрестовину.

Для пластикових хрестовин граничним вагою вважається 120 кг. Але це не означає, що під людиною з великою вагою вона відразу ж зламається. Крісло з такою хрестовиною буде служити, але хрестовину доведеться іноді міняти. Завдяки своїй невисокій ціні, крісла з пластиковою хрестовиною завжди будуть найбільш затребуваними. Якщо регулярна навантаження на крісло буде перевищувати 120 кг ми рекомендуємо звернути увагу на посилені хрестовини – металеві хромовані металеві з дерев’яними накладками або суцільнолиті алюмінієві. Всі вони відрізняються по дизайну, так що вибір можна робити і в залежності від інтер’єру приміщення.

Вибираємо ролики або як зберегти поверхню підлоги.
Важливим моментом при виборі крісла є ролики. Їх асортимент зараз сильно збільшився — це і прогумовані, і з хромованими накладками, і в спідничці. Майже всі крісла за замовчуванням комплектуються пластиковими роликами, які підходять для м’яких покриттів підлоги (ковролін або лінолеум). Якщо ж використовувати крісло ви будете на керамічній плитці, паркет або ламінат, то обов’язково попросіть замінити вам ролики на прогумовані. Такі ролики тихіше їздять і набагато менше пошкоджують поверхню підлоги. Зовнішній вид роликів – наявність спіднички або хромованої накладки – це справа смаку, на експлуатаційні якості ці деталі ніяк не вплинуть. Універсальним рішенням в захисті підлоги і тиші під час роботи – це пластиковий килимок. Такі килимки підходять для всіх типів твердих поверхонь, але ось на ковроліні можуть поламатися. Багато наших клієнтів просять зробити так, щоб підстава крісла була нерухомою. Для таких випадків у нас теж є рішення – це «стопки». Якщо крісло буде використовуватися, або перед виробничою установкою, або перед музичним інструментом, або просто не хочете, що б воно їздило — попросіть замінити вам ролики на стопки.

Вибираємо оббивку.

До питання вибору оббивних матеріалів можна поставитися з меншим трепетом. Ринок оббивних матеріалів розвивається постійно, і виробники тканин щодня працюють над поліпшенням характеристик своєї продукції. У свою чергу, виробники крісел підбирають для виготовлення своєї продукції максимально міцні і екологічні матеріали.
Ми б рекомендували звертати увагу на цикл по мартиндейлу. Це спеціально розроблений тест на стирання і чим вище показник, тим довше буде служити обшивка. Ці дані ви знайдете в каталозі оббивок або можете уточнити їх у продавця.

Самим довговічним матеріалом є, звичайно, натуральна шкіра. Вона проживе в рази довше інших матеріалів і досить легко піддається реставрації. Шкіра для крісел використовується двох видів: гладка — люкс і груба – спліт. Вони мають різну структуру, але обидва види шкіри відмінно підходять для обшивки крісел. Її єдиний мінус – це висока ціна. Якщо з натуральною шкірою, все більш-менш зрозуміло, то ось імітацій шкіри буває дуже багато. Дані матеріали на натуральній основі називають ЕКО-шкіра. На бавовняну основу спеціальним пористим способом наноситься вінілове покриття, яке набагато краще пропускає повітря і відводить вологу від тіла, ніж шкіра та інші замінники. Але даний вид матеріалу більше схильний до механічних пошкоджень і стирання. Вінілісшкіри на синтетичній основі набагато довше служать і коштують дешевше, але не пропускають вологу. Їх рекомендують для стільців з невеликою площею зіткнення з тілом. Головна перевага – це можливість вологого прибирання. Саме тому винилискожу рекомендуємо вибирати для медустанов, для закладів громадського харчування, на кухню і в зони очікування. У місцях вимагають частого прибирання зараз набирають популярність стільці з пластиковими сидінням.

Тканинних оббивок виробники пропонують дуже великий асортимент. Для дитячих крісел рекомендуємо вибирати натуральні і напівсинтетичні тканини. Вони найменш алергени, а напівсинтетичні ще й більш стійкі до стирання. Для робочих крісел з тривалою експлуатацією рекомендуємо вибирати синтетичні або напівсинтетичні тканини з високим показником на стираність.
Дуже стійким до стирання і зручним в експлуатації вважається сітчастий акрил, або сітка, як її називають у побуті. Сітка легко вентилюється і пропускає вологу, таким чином, ви не будете відчувати дискомфорту від зайвої вологості.
Так що, коли при виборі крісла ви дійдете до оббивки, сміливо вибирайте колір і малюнок, а про якість вже подбали виробники
Для кого вибираємо крісло?
При виборі крісла важливу роль відіграє те, для кого дане крісло призначене. За цим критерієм ми можемо розділити на кілька категорій.

Директорські крісла, крісла в кабінет – основна характеристика при виборі такого крісла це його дизайн, тобто зовнішній вигляд. Крісло має вписатися в інтер’єр, а також підкреслити статус і стиль його господаря. Крісла цієї категорії мають найбільшу кількість регулювань і можуть підлаштуватися під будь-якого користувача.