Купина — приваблива прикраса тінистого саду

Багатьох садівників цікавлять декоративні рослини, які здатні рости, і найголовніше цвісти в тіні.

0

0

0

переглядів


           Купена - неприхотливое украшение тенистого сада

Купена або печатку Соломона, як ще називають цю ефектну представницю сімейства Спаржевих — багаторічна рослина, яка відмінно переносить тінь. Купина — невибаглива рослина висотою до 1,5 метрів, має широкі листя з прожилками, вузлувате стебло, що схиляється до землі, частіше з білими, рідше рожевими, кремовими, зеленкуватими, пурпуровими дзвоновими квітками які розпускаються в травні.

Селекціонерами виведені нові ряболисті сорти культури, які виглядають дуже ефектно. Цвітіння цієї рослини триває 3 -4 тижні, але і після його закінчення, коли з’являються темно-сині або червоні ягоди, рослини продовжують привертати увагу своїм зовнішнім виглядом.

Читай також: Садова красуня — калина гордовина: посадка, догляд, популярні сорти


           Купена - неприхотливое украшение тенистого сада

Посадка купени

Висаджувати купену можна на будь-якому грунті, оскільки вона абсолютно не вимоглива. При посадці у відкритий грунт бажано, щоб грунтові води підходили близько до поверхні. Полив потрібен регулярний, але застій вологи рослина переносить погано. Найкраще купена себе почуває в тіні дерев, утворюючи пишні зарості, в яких не виживають навіть бур’яни.

Купену можна розмножувати насінням, але більший відсоток схожості при поділі кореневищ. Висаджувати кореневища краще ранньою весною або на початку вересня. Якщо це постійний ділянку, бажано дотримуватись відстані між ними приблизно в 15 сантиметрів. У грунті роблять неглибоку ямку, на дно поміщають дренаж, потім опускають туди кореневище мінімум з однією ниркою, засипають землею і зволожують. Необхідно забезпечити щоденний полив протягом наступного тижня, за винятком днів, коли йдуть дощі.


           Купена - неприхотливое украшение тенистого сада

Догляд за купеной

«Соломонова друк» просто знахідка для саду, за яким немає часу доглядати. Поливати квіти потрібно тільки в посушливий час, в інші періоди їй буде досить дощового поливу і грунтових вод. Після поливу, щоб уникнути утворення кірки, кущі рослин мульчують. Квітникарі радять уникати розпушування, тому що кореневища у купени крихкі і розташовані не дуже глибоко, тому їх можна пошкодити. Бур’яни протягають тільки перші два роки, потім купена розростається так, що у бур’янів не залишається шансів на виживання. На зиму купену не потрібно накривати або викопувати — вона відмінно зимує у відкритому грунті.

Добриво і підгодівля

Якщо ви висадили купену в родючий грунт, то для хорошого розвитку вносити добрива достатньо раз на рік. З цією метою навесні підсипають в грунт органіку (гній або компост) і трохи мінеральних добрив. Цього буде достатньо для розвитку і цвітіння купени.

Читай також: флокс Шилоподібний — ніжне чарівність вашого саду