Як виховати самостійного і впевненого в собі дитини: поради досвідчених батьків

Кожен батько бажає для своєї дитини найкращого. Але не завжди такі бажання супроводжуються правильними діями.

0

0

0

переглядів


           Как воспитать самостоятельного и уверенного в себе ребенка: советы опытных родителей

Найчастіше виховання дитини зводиться до простим заборонам. Батьки день і ніч тлумачать своїм чадам, що можна, а що не можна, а доступно пояснити, чому саме так, а не інакше, у них просто не вистачає часу. Домагаючись, таким чином, повного послуху, батьки не замислюються, що перед ними не просто дитина, а особистість, людина, у якого теж є своя думка.

Читай також: 10 продуктів, від яких діти розумнішають

Природно, дуже зручно, коли дитина весь час слухає маму і тата, у всьому їм підпорядковується. Батьки пишаються такою поведінкою, їх радості немає меж. Це звільняє їх від зайвих клопотів і дозволяє витрачати більше часу на свої особисті справи.

Але як таке виховання може вплинути на майбутнє малюка? Чи буде він щасливий? Не навчившись самостійно приймати рішення, відстоювати свою точку зору, він не зможе досягти поставлених перед собою цілей. Та й мета в нього навряд чи будуть, адже він звик чекати вказівок від дорослих.

Як же вирішити цю проблему? Що потрібно робити, щоб виростити самостійного і впевнену в собі дитину?


           Как воспитать самостоятельного и уверенного в себе ребенка: советы опытных родителей

Що слід робити, щоб дитина виросла самостійною

Для того, щоб дитина виросла самостійною та щоб у майбутньому не пасував перед проблемами необхідно просто дати йому трішки свободи, можливість під вашим контролем самостійно приймати рішення. Навіть якщо ці рішення будуть неправильними, ви завжди зможете пояснити дитині, чому краще зробити так, а не інакше. Головне, бути послідовними і вибирати індивідуальний підхід до кожної ситуації. Наприклад, перед прогулянкою дозвольте дитині самій вибрати, що одягти. І якщо на вулиці холодно, а він хоче надіти легку кофтинку, поясніть йому, що так він може замерзнути і застудитися. Тоді доведеться йти до лікаря і так далі. Дитина зрозуміє, що краще одягтися тепліше.

Такий підхід до виховання дитини займе у вас набагато більше часу, але у результаті ви навчите його виробляти власну думку, допоможете йому стати розсудливим і самостійним. Якщо просто крикнути на дитину, сказати йому: «не Можна!», не буде ніякої гарантії, що наступного разу, без вашого відома, він не спробує зробити те ж саме ще раз. Інша справа, якщо ви спокійно з ним поговорити на конкретних прикладах поясніть, чому так робити не можна. Так ви досягнете вже розумного слухняності дитини, який буде розуміти, які наслідки його чекають, якщо він порушить заборону.


           Как воспитать самостоятельного и уверенного в себе ребенка: советы опытных родителей

Як вести себе з підлітками

Ще більше непорозуміння між батьками і дітьми виникає, коли діти досягають підліткового віку. Вони стають більш самостійними, думають, що більше не потребують допомоги своїх батьків, бо досить дорослі, щоб самі вирішувати, як жити і що робити. Багатьох батьків таке поведінка лякає. Але і цю проблему можна вирішити. Головне, не потрібно впадати у відчай.

Ні в якому разі не ставайте диктатором для своєї дитини. Не потрібно обмежувати його свободу. Це лише посилить ситуацію, а ви ризикуєте втратити його довіру. Існує думка психологів, що така різка зміна поведінки може бути своєрідним випробуванням, перевіркою вашої любові. Дитина хоче дізнатися, чи будете ви також любити без п’ятірок у щоденнику і щоденного прибирання будинку. І коли ви починаєте лаяти його за непослух, за відходження від норми, дорікати і карати, дитина думає, що любили не його, а хорошу поведінку і слухняність.


           Как воспитать самостоятельного и уверенного в себе ребенка: советы опытных родителей

Немає нічого гірше для дитини, ніж втрата любові батьків. Згодом, він може просто замкнутися в собі, і тоді буде дуже важко знов налагодити відносини.

А все, що потрібно від батьків, це сісти і поговорити, дізнатися, що турбує дитину. Пояснити, що своєю поведінкою він псує життя не тільки батькам, але й собі.

Психологи стверджують, що іноді підлітки починають протестувати і суперечити своїм батькам, тому що не хочуть бути на них схожими. Світ дорослих здається їм досить нудним і безперспективним. Всі їхні вчинки – це спосіб довести, що вони інші, і світ, в якому вони живуть, теж інший, краще.

Виховання – це складний процес, який вимагає багато сил і терпіння від батьків. Але результат, безумовно, варто!

Читай також: Діти будуть у захваті: котлети в тісті «Чудики»