Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Ви любите квіти, але не знаєте, чим можна прикрасити сад або ділянку за двором?

0

0

0

переглядів


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка лісова з легкістю вам в цьому допоможе, адже вона не тільки дивно гарна та скромна, але також має низку переваг і використовується як лікувальний засіб.

Давате розглянємо, які є сорти лісової красуні. А також, дізнаємося що потрібно для її успішного вирощування.

Читай також: Всіяна квітами, розкішна кольквіція: посадка та догляд

Зовнішній вигляд

Лісові фіалки зазвичай не такі яскраві, як польові, але по-своєму чудові. Рослина привертає увагу ніжно-блакитними, фіолетовими, блідо-синіми та фіолетовими квітками з жовтим центром. Також у природі можна зустріти цю рослину і білого кольору.

 

Які бувають види лісової фіалки

Фіалка Триколірна


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка триколірна є одним з поширених видів фіалки лісової. Недарма цей рослина названо «фіалка триколірна», так як її пелюстки володіють не одним кольором. Цвіте з травня і по початок вересня. Також фіалка — лікувальний засіб. Трава фіалки триколірної — гарне жарознижуючі ліки.

Фіалка Собача


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка собача також цвіте не тільки в лісі, але і у відкритих місцях, наприклад, у полях. Пелюстки мають лише один відтінок: блідо-блакитний. Квітки невеликі, мініатюрні. Цвіте в явились в місті у.

Болотна фіалка


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка болотна володіє досить великими круглими листям — вони перші кидаються в очі. Пелюстки блідо-блакитні або білі з тягнуться прожилками, схожі на гілки дерева, темно-фіолетового кольору. Незважаючи на свою назву, зростає не тільки на болотах, але і на луках, та у вологих лісах.

Фіалка Польова


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка має маленькі пелюстки, блідо-жовтого кольору. Зростає зазвичай на луках, зустрічається також на узліссі. Має лікувальні властивості.

Фіалка Запашна


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

Фіалка запашна має ніжні, округлі і серцеподібні листя. Її квітки важко не помітити, так як вони мають білі-фіолетовий або синій кольори. Пахне фіалка запашна дуже приємно, але сильно. Починає цвісти з квітня і до половини травня. Зазвичай зустрічається у лісі.

Догляд за фіалкою

Один з плюсів лісової фіалки це відсутність ретельного догляду.

Фіалки самі по собі скромні та люблять ховатися в тіні, але можуть рости і на сонячному місці, якщо їх зволожувати. Стійко переносять зиму, витримують невелику суходолом.

Читай також: Розкидистий рокитник: посадка, догляд, розмноження

Посадка та вирощування


           Фіалка лісова: види, посадка та догляд

• Насіння варто сіяти вже свіжозібране, можна це робити в будь-який час року, крім зими. Вони починають сходити вже через три тижню.

• Грунт повинен бути поживним, пухким, суглинистим. Потрібно розкласти насіння на поверхні і трохи посипати землею. Треба зробити так, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на майбутній квітка. Слідом необхідно закрити всі плівкою.

• Не варто забувати про полив насіння, який здійснюється щодня.

• Не слід забувати і про провітрювання.

• Висадка насіння повинне відбуватися на опуклих місцях, невеликій гірці. Незважаючи на те, що фіалки стійкі практично до всього, сильно спечу їх необхідно поливати.

Хвороби

Хоч фіалки дійсно стійкі і не боятися морозів, все ж слабкість у них є — хвороби.

Одне з найнебезпечніших захворювань для фіалки лісової — кореневі гнилі. Ще один не менш небезпечний гриб для фіалок — фітофтора. Несправжня борошниста роса також вражає нещасні рослини і є однією з більш неприємних хвороб для квітки.

Фіалка лісова дійсно унікальна квітка. Вона прикрасити ваш сад своїми чарівними фіолетовими зірочками квіток, підніме настрій ароматом і просто буде радувати око.

Читай також: Купина — приваблива прикраса тінистого саду