День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

Святий Миколай прославився як великий угодник Божий. Він став покровителем моряків і мандрівників, купців, несправедливо засуджених та дітей. Дізнайтесь, які заборони і правила існують у день його пам’яті.

0

0

0

переглядів


           День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

22 травня православні християни відзначають день Святого Миколая Чудотворця або Мирлікійського Чудотворця. Згідно з народним календарем, що в році є дві дати, присвячені йому — Микола зимовий 19 грудня і Микола літній 22 травня. Іноді його ще називають річним Миколою, Миколою весняним, Миколою з теплом, травневим днем, Миколою милостивим.

Святитель Микола, архієпископ Мир Лікійських народився в 270 році в приморському місті Патари у Лікії (сьогодні це територія Туреччини, а раніше Патари був грецькою колонією). Батьками християнського святого були Феофан і Нонна — вельми заможні і благочестиві люди.

Читай також: Трійця – 2018: як прикрасити будинок до свята

З самого дитинства Микола дивував батьків: він простоявши в купелі при хрещенні 3 години, віддаючи честь Пресвятій Трійці, по середах і п’є ятницях відмовлявся від материнського молока, провівши годину з молитвою на вустах. Подорослішавши, Микола Чудотворець ставши читцем, пізніше — священиком у церкві, єпископом.

Після смерті батьків Святитель Микола відмовився від спадщини і роздав все багатство бідним. Свої благі справи він не афішував і зберігав у секреті. В інший світ Микола Чудотворець відійшов у 345-351 роках — точна дата невідома. На Русі також шанували Святителя Миколу: взимку віруючі пекли пироги з рибою, варили брагу і пиво, а влітку влаштовували хресні ходи і просили Бога про дощ.

День Святого Миколая: що можна і не можна робити

 • Дозволяється будь-який фізичний працю, віддаються всі борги, наводитися порядок і чистота в будинку, віруючі одягаються в святковий одяг.
 • Не можна брати в руки ножиці, не можна стригтися, під забороною знаходиться відмова від будь-якої допомоги, інакше сім’я зазнає лиха і злиднів


           День Миколи Чудотворця 2018: традиції і заборони цього дня

Молитва до Святого Миколая

Всесвятий Миколо, теплий наш заступнику, і всюди в скорботах швидкий помічнику!

Допоможи мені, грішному і смутного, в цьому сем житії, умоли Господа Бога дарувати мі залишення всіх моїх гріхів, зроблених від юності моєї, у всьму житії моєму, справою, словом, помислом і всіма моїми почуттями; і під кінець душі моєї допоможи мені, окаянному, умоли Господа Бога, всього творіння Творче, ізбавити ма повітряних митарств і вічної муки, та завжди я Отця і Сина і Святого Духа, і твоє милостиво заступництво, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Читай також: Трійця – 2018: традиції і обряди свята