Цукор: повсякденний наркотик?

Так, цукор багато в чому дуже схожий на наркотики. І якщо ви ще сумніваєтеся в цьому, то спробуйте на деякий час відмовитися від нього.

0

0

0

переглядів


           Сахар: повседневный наркотик?

Зазвичай люди, які сидять на дієті, прекрасно знають, що викликає зловживання цукром і яка серйозна може бути від нього залежність, її сміливо можна порівняти з алкогольною або наркотичною.

Доктор Барт Хобель з Прінстонського університету розповідає: «Переїдання цукру може впливати на мозок дуже схоже з дією наркотичних речовин дія».

Дослідження вченим проводилося на лабораторних щурах і непомірне споживання гризунами підсолодженої води призвело до нейроімічних і поведенчнским змін, доктор стверджує, що такі ж в точності зміни з’являються і у людей під впливом наркотичних речовин.

Читай також: Ванільна есенція, екстракт, цукор, ванілін — в чому відмінності


           Сахар: повседневный наркотик?

Читай також: Як позбутися від цукрового залежно

Професор каже: «У цих тварин з’являлися ознаки синдрому відміни, і навіть тривалий післядія, яке нагадувало наркотичну залежність. Ми виявили, що такий сніданок викликає сплеск виділення допаміну (виробляється мозком хімічна речовина). Це відбувається в ділянці мозку, що відповідає за мотивацію і підкріплення – в прилежащем ядрі, яке можна назвати «центром задоволення».

Вчений стверджує, що зазвичай освіта допаміну в мозку підвищується під впливом наркотичних речовин, а цукор робить те ж дію, що і наркотики. Однак така його дія обумовлена надмірним вживанням.

У наступному експерименті, тварин, яких годували виключно цукром, позбавили «ласощі» на кілька тижнів. Коли цукор повернули в раціон, пацюки стали його з’їдати в ще більших кількостях.

Досвід продовжили, і запропонували піддослідним тваринам замість цукру – алкоголь і амфетаміни, які вони стали вживати з ще більшим задоволенням, на відміну від звичайних пацюків.

Доктор упевнений, що дослідження дуже допоможе при дослідженні хвороб людей, які страждають на булімію та розладами харчування: «Ми поки не можемо говорити про людей. Але результати говорять про існування зв’язку між наркотичною залежністю від речовин, традиційно віднесених до наркотиків, і ненормальним пристрастю до природних продуктів харчування, в нашому експерименті – до цукру».

Читай також: Шокуюче відкриття: відмова від цукру шкодить здоров’ю